Gdzie wyrzucać i utylizować żarówki?
Jeszcze kilka lat temu nikt nie przywiązywał większej wagi do segregacji odpadów. Zużyte i niepotrzebne rzeczy po prostu wyrzucało się do śmieci. Dziś coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest troska o środowisko naturalne i recykling odpadów. I mimo, że segregacja śmieci weszła nam już w nawyk, wiele osób wciąż zastanawia się, jak zutylizować stare, przepalone żarówki.
Jak dobrać kosz na śmieci do wnętrza? Poradnik
Śmieci w naszych domach pojawiają się codziennie – opakowania po słodyczach, resztki z obiadu, butelki po napojach, kartony po mleku, makulatura… Odpady są niestety nieodłącznym elementem naszej codzienności. I chociaż staramy się je ograniczyć najbardziej jak to możliwe, wciąż będą się pojawiać. Dlatego w naszym absolutnie domu nie może zabraknąć praktycznego i funkcjonalnego kosza na śmieci.
Umiejscowienie śmietnika na posesji. Co warto wiedzieć?
Czy wiesz, że miejsce Twojego śmietnika wbrew pozorom ma znaczenie? Nieodpowiednio ulokowany śmietnik może narazić Cię na grzywnę ze strony urzędu miasta, lub na proces cywilny z powództwa… niezadowolonego sąsiada. Co warto wiedzieć, aby uniknąć tych niedogodności, stawiając kosz na śmieci na posesji?
Jak długo rozkładają się odpady? Niezbędne informacje
Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, ile czasu potrzebują poszczególne odpady na rozkład? Czy wiesz, że niektóre wyprodukowane przez nas śmieci będą nadal „tkwić” na tej planecie jeszcze długo po naszym odejściu?
Co zrobić ze zużytymi bateriami? Segregowanie odpadów
Statystyki podają, że rocznie zużywamy nawet 200 milionów baterii, z czego aż 90% z nich stanowią tzw. paluszki, czyli baterie jednorazowego użytku.
Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z kosza na śmieci? Sprawdzone porady
Kosz na śmieci bardzo często stanowi główne źródło nieprzyjemnego zapachu w naszym domu – zwłaszcza gdy znajdują się w nim resztki jedzenia.
Jakie ławki najlepiej wybrać do parku?
Park to miejsce, w którym, pomimo otaczającego miejskiego zgiełku, możemy zrelaksować się w otoczeniu przyrody.
Zużyte rękawiczki i maseczki jednorazowe: gdzie je wyrzucać ?
Ze względu na sytuację epidemiologiczną w dalszym ciągu obowiązuje w Polsce nakaz zakrywania ust i nosa zarówno w pomieszczeniach publicznych, jak i na wolnym powietrzu.
Odpady w gastronomii – zasady segregacji
Każdy właściciel dąży do tego, żeby jego lokal już samym wyglądem zachęcał gości do wejścia. Jednak za reprezentacyjnym frontem z wystawionymi na chodniku stolikami, zapraszającymi do środka, kryje się także zaplecze lokalu, gdzie trafiają wszelkie odpadki gastronomiczne.
Segregacja śmieci w biurze – jak zachęcić pracowników?
Segregacja śmieci stanowi coraz popularniejszy trend – jest wyrazem wysokiej świadomości ekologicznej oraz poczucia globalnej odpowiedzialności. Wielu z nas segreguje śmieci we własnym mieszkaniu.
Zabudowa kosza na śmieci – jakie posiada zastosowanie?
Segregacja śmieci jest naszym obowiązkiem. Aby robić to skutecznie i poprawnie, potrzebne jest aż pięć różnych pojemników – na plastik, szkło, papier, odpady zmieszane i odpady biodegradowalne.
Segregacja śmieci w małym mieszkaniu. 5 pomysłów na segregację odpadów.
Przeciętny Polak produkuje ponad 300 kg śmieci rocznie, z czego tylko 20% trafia do recyklingu. Nie jest to najlepszy wynik na tle Unii Europejskiej. Na szczęście coraz więcej osób zaczyna zauważać negatywne skutki nadmiernej produkcji śmieci i zmieniać swoje nawyki i przyzwyczajenia.
Jakie kosze do segregacji wybrać? Najlepsze rozwiązania
Segregowanie śmieci ma w dzisiejszych czasach ogromne znaczenie. Pozwala na ponowne wykorzystywanie surowców i tym samym zadbanie o środowisko naturalne. Kluczową rolę w tym zakresie odgrywają oczywiście kosze na odpady – zarówno w domu, jak i w przestrzeni publicznej. W tym artykule dowiesz się, jakie kosze do segregacji wybrać i czym kierować się podczas ich zakupu. W ten sposób przyczynisz się do zatrzymania kryzysu klimatycznego na naszej pla
Sprawdź jakie kolory mają kosze do segregacji odpadów
Od 1 lipca 2017 roku funkcjonuje Jednolity System Segregacji Odpadów (JSSO), zgodnie z którym podzielono segregację śmieci na 5 frakcji. Miało to na celu ujednolicenie przepisów i doprowadzenie do sytuacji, w której każda osoba, bez względu na miejsce zamieszkania, będzie świadoma tego, do jakich pojemników do segregacji wrzucać poszczególne odpady. Niestety, wciąż nie dla wszystkich są to reguły jasne, dlatego postanowiliśmy pomóc Ci i przekazać
Najważniejsze zalety segregacji śmieci
Prawidłowe gospodarowanie odpadami to dzisiaj wymóg spoczywający na każdym z nas. Ich odpowiednie składowanie pozwala dać drugie życie wielu zużytym produktom, przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego, a także znacząco zmniejsza koszty ich składowania i transportu. To jednak nie wszystko. Poznaj najważniejsze zalety segregacji śmieci i zadbaj o swoją planetę – nikt nie zrobi tego za Ciebie!
Pokazano 1 - 15 z 59 (1 strona)