Gdzie wyrzucić toner? Jak utylizować tusze?
Choć świadomość Polaków dotycząca segregacji śmieci i umieszczania ich we właściwych pojemnikach z roku na rok jest coraz większa, wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, gdzie należy wyrzucać niektóre odpady.
Gdzie wyrzucić termometr rtęciowy? Poradnik
Jeszcze do niedawna termometry rtęciowe były powszechnie używane w polskich domach. Wynikało to przede wszystkim z braku odpowiedniej alternatywy dla rtęci oraz nieświadomości związanej z zagrożeniem, jakie niesie dla ludzkiego zdrowia i środowiska ta substancja.
Gdzie wyrzucić stare kable? Zasady segregacji odpadów
W Twojej szafie trzymasz kilometry kabli „na wszelki wypadek”? A może właśnie skończyłeś remont i nie wiesz, co zrobić z resztkami przewodów? Sprawdź wraz z nami, gdzie wyrzucić stare kable oraz zużyty sprzęt elektroniczny. Poznaj zasady segregowania odpadów w postaci kabli oraz przewodów.
Co zrobić ze zużytymi oponami? Gdzie oddać stare ogumienie?
Zastanawiasz się, co zrobić ze zużytymi oponami samochodowymi? Czy można je wyrzucić do zwykłego kontenera na odpady zmieszane? Gdzie oddać stare ogumienie? Na czym polega recykling opon? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym artykule. Sprawdź, co zrobić ze zużytymi oponami i pozbądź się problemu zgodnie z prawem i w sposób przyjazny środowisku.
Zbędne lub przeterminowane leki – gdzie wyrzucać?
Do przydomowych apteczek zaglądamy tylko w razie konieczności – gdy dojdzie do urazu, stłuczenia itp. Zapominamy, aby regularnie przeglądać i uzupełniać ich zawartość, a przede wszystkim pozbywać się leków przeterminowanych. Czy wiesz, gdzie wyrzucać leki zbędne lub po terminie?
Gdzie wyrzucać płyty CD i DVD? Zasady segregacji
Segregacja odpadów staje się coraz bardziej powszechna. Świadomie podchodzimy do kwestii związanych z ochroną środowiska oraz recyklingiem.
Gdzie wyrzucać i utylizować żarówki?
Jeszcze kilka lat temu nikt nie przywiązywał większej wagi do segregacji odpadów. Zużyte i niepotrzebne rzeczy po prostu wyrzucało się do śmieci. Dziś coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest troska o środowisko naturalne i recykling odpadów. I mimo, że segregacja śmieci weszła nam już w nawyk, wiele osób wciąż zastanawia się, jak zutylizować stare, przepalone żarówki.
Jak dobrać kosz na śmieci do wnętrza? Poradnik
Śmieci w naszych domach pojawiają się codziennie – opakowania po słodyczach, resztki z obiadu, butelki po napojach, kartony po mleku, makulatura… Odpady są niestety nieodłącznym elementem naszej codzienności. I chociaż staramy się je ograniczyć najbardziej jak to możliwe, wciąż będą się pojawiać. Dlatego w naszym absolutnie domu nie może zabraknąć praktycznego i funkcjonalnego kosza na śmieci.
Umiejscowienie śmietnika na posesji. Co warto wiedzieć?
Czy wiesz, że miejsce Twojego śmietnika wbrew pozorom ma znaczenie? Nieodpowiednio ulokowany śmietnik może narazić Cię na grzywnę ze strony urzędu miasta, lub na proces cywilny z powództwa… niezadowolonego sąsiada. Co warto wiedzieć, aby uniknąć tych niedogodności, stawiając kosz na śmieci na posesji?
Jak długo rozkładają się odpady? Niezbędne informacje
Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, ile czasu potrzebują poszczególne odpady na rozkład? Czy wiesz, że niektóre wyprodukowane przez nas śmieci będą nadal „tkwić” na tej planecie jeszcze długo po naszym odejściu?
Co zrobić ze zużytymi bateriami? Segregowanie odpadów
Statystyki podają, że rocznie zużywamy nawet 200 milionów baterii, z czego aż 90% z nich stanowią tzw. paluszki, czyli baterie jednorazowego użytku.
Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z kosza na śmieci? Sprawdzone porady
Kosz na śmieci bardzo często stanowi główne źródło nieprzyjemnego zapachu w naszym domu – zwłaszcza gdy znajdują się w nim resztki jedzenia.
Jakie ławki najlepiej wybrać do parku?
Park to miejsce, w którym, pomimo otaczającego miejskiego zgiełku, możemy zrelaksować się w otoczeniu przyrody.
Zużyte rękawiczki i maseczki jednorazowe: gdzie je wyrzucać ?
Ze względu na sytuację epidemiologiczną w dalszym ciągu obowiązuje w Polsce nakaz zakrywania ust i nosa zarówno w pomieszczeniach publicznych, jak i na wolnym powietrzu.
Odpady w gastronomii – zasady segregacji
Każdy właściciel dąży do tego, żeby jego lokal już samym wyglądem zachęcał gości do wejścia. Jednak za reprezentacyjnym frontem z wystawionymi na chodniku stolikami, zapraszającymi do środka, kryje się także zaplecze lokalu, gdzie trafiają wszelkie odpadki gastronomiczne.
Pokazano 1 - 15 z 65 (1 strona)