Odpady w gastronomii – zasady segregacji
Każdy właściciel dąży do tego, żeby jego lokal już samym wyglądem zachęcał gości do wejścia. Jednak za reprezentacyjnym frontem z wystawionymi na chodniku stolikami, zapraszającymi do środka, kryje się także zaplecze lokalu, gdzie trafiają wszelkie odpadki gastronomiczne.
Segregacja śmieci w biurze – jak zachęcić pracowników?
Segregacja śmieci stanowi coraz popularniejszy trend – jest wyrazem wysokiej świadomości ekologicznej oraz poczucia globalnej odpowiedzialności. Wielu z nas segreguje śmieci we własnym mieszkaniu.
Zabudowa kosza na śmieci – jakie posiada zastosowanie?
Segregacja śmieci jest naszym obowiązkiem. Aby robić to skutecznie i poprawnie, potrzebne jest aż pięć różnych pojemników – na plastik, szkło, papier, odpady zmieszane i odpady biodegradowalne.
Segregacja śmieci w małym mieszkaniu. 5 pomysłów na segregację odpadów.
Przeciętny Polak produkuje ponad 300 kg śmieci rocznie, z czego tylko 20% trafia do recyklingu. Nie jest to najlepszy wynik na tle Unii Europejskiej. Na szczęście coraz więcej osób zaczyna zauważać negatywne skutki nadmiernej produkcji śmieci i zmieniać swoje nawyki i przyzwyczajenia.
Jakie kosze do segregacji wybrać? Najlepsze rozwiązania
Segregowanie śmieci ma w dzisiejszych czasach ogromne znaczenie. Pozwala na ponowne wykorzystywanie surowców i tym samym zadbanie o środowisko naturalne. Kluczową rolę w tym zakresie odgrywają oczywiście kosze na odpady – zarówno w domu, jak i w przestrzeni publicznej. W tym artykule dowiesz się, jakie kosze do segregacji wybrać i czym kierować się podczas ich zakupu. W ten sposób przyczynisz się do zatrzymania kryzysu klimatycznego na naszej pla
Sprawdź jakie kolory mają kosze do segregacji odpadów
Od 1 lipca 2017 roku funkcjonuje Jednolity System Segregacji Odpadów (JSSO), zgodnie z którym podzielono segregację śmieci na 5 frakcji. Miało to na celu ujednolicenie przepisów i doprowadzenie do sytuacji, w której każda osoba, bez względu na miejsce zamieszkania, będzie świadoma tego, do jakich pojemników do segregacji wrzucać poszczególne odpady. Niestety, wciąż nie dla wszystkich są to reguły jasne, dlatego postanowiliśmy pomóc Ci i przekazać
Najważniejsze zalety segregacji śmieci
Prawidłowe gospodarowanie odpadami to dzisiaj wymóg spoczywający na każdym z nas. Ich odpowiednie składowanie pozwala dać drugie życie wielu zużytym produktom, przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego, a także znacząco zmniejsza koszty ich składowania i transportu. To jednak nie wszystko. Poznaj najważniejsze zalety segregacji śmieci i zadbaj o swoją planetę – nikt nie zrobi tego za Ciebie!
Gdzie wyrzucić ubrania i buty, których nie używasz?
Ubrania i buty nie są produktami długotrwałymi – w zależności od tego, jakie materiały zostały zastosowane w ich produkcji, mogą służyć nam rok albo maksymalnie kilka lat. Krótki cykl życia powoduje, że wielu z nas ma problem z tym, gdzie wyrzucać stare ubrania. Jak się okazuje, istnieje kilka opcji, z których warto skorzystać – sprawdźmy zatem, co zrobić z nieużywaną odzieżą i obuwiem.
Bezpieczne składowanie odpadów
Lenistwo bierze górę i worki pełne przeróżnych śmieci lądują w jednakowym pojemniku. Nie jest to niestety jedyny powód występowania takich sytuacji. Musimy mieć świadomość, że do dziś wiele placówek nadal nie wyposażyło się w kosze z możliwością segregacji..
Kradzież roweru: co robić? Jak i gdzie zgłosić?
Kradzież roweru z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy, a tym bardziej gdy starannie przykładamy się do bezpieczeństwa naszej maszyny. Możemy przypinać łańcuchami lub U-lockami nasze rowery do stojaków rowerowych lub do równie dobrych wieszaków na rowery, jednak nie zapewni nam to 100% bezpieczeństwa przed złodziejami. Prawda jest taka, że pożądanie celu przez rabusia może być większe niż wytrzymałość naszych zabezpieczeń
Przygotowanie roweru na do zimy. Jak konserwować i zabezpieczyć?
Wielkimi krokami zbliża się do nas okres zimowy, a co za tym idzie? Ujemne temperatury, śliska nawierzchnia, mokre warunki, a jakby tego było mało – sól drogowa. Jest to największa zmora dla rowerzystów zimą, ponieważ w połączeniu z wilgocią tworzy roztwór, który w bardzo szybkim tempie potrafi skorozjować nasze części w rowerze. W tym wpisie przedstawimy proste wskazówki, które ułatwią Wam przygotowanie roweru na zimę..
10 akcesoriów rowerowych, które powinieneś mieć!
Pasja związana z kolarstwem to nie tylko zakup roweru, ale także mocna zajawka, która będzie nas trzymać przy całym środowisku. Pasja to też nie tylko posiadanie chęci, ale przede wszystkim możliwości, a bez odpowiedniego sprzętu będzie to bardzo trudne lub też niemożliwe.. W tym wpisie przedstawimy Wam dziesięć według nas najbardziej potrzebnych akcesoriów rowerowych.
Elektryczny rower w mieście. Jak to jest?
Rowery z wbudowanym wspomaganiem z roku na rok przyciągają coraz więcej zainteresowanych. Można to bardzo łatwo dostrzec w miastach i ścieżkach przełajowych, o których wspomnieliśmy w ostatnim wpisie. Opinie na temat e-bike’ów są bardzo podzielone, jednak wygody i przyjemności z jazdy na nich nie można się wyprzeć..
Ścieżki rowerowe w Polsce. Co brakuje?
Od kilku lat u nas kraju w bardzo szybkim tempie rozwija się kolarstwo górskie. Wraz ze wzrostem popytu na rowery MTB wzrosło też zapotrzebowanie na trasy rowerowe. Ludzie coraz częściej preferują spędzić wolny czas w otoczeniu lasu niż w aglomeracji miejskiej. Co parę dni dowiadujemy się o powstawaniu nowych tras przełajowych, ale wiele z nich ciągle pozostawia sobie wiele do życzenia..
Najbardziej skuteczne i bezpieczne metody przechowywania roweru.
Przechowywanie roweru w piwnicy przez wielu wydaje się bardzo ryzykowne i rezygnują z takiego rozwiązania. Słusznie, ponieważ największy odsetek kradzieży rowerów pochodzi właśnie z naszych podziemnych, osobistych komórek. Istniejące tam zabezpieczenia prawdopodobnie używane są już od bardzo długiego czasu, a to stanowczo nie jest sprzyjający fakt w kwestii bezpieczeństwa przed kradzieżą.
Pokazano 1 - 15 z 51 (1 strona)