Ścieżki rowerowe w Polsce. Co brakuje?
Od kilku lat u nas kraju w bardzo szybkim tempie rozwija się kolarstwo górskie. Wraz ze wzrostem popytu na rowery MTB wzrosło też zapotrzebowanie na trasy rowerowe. Ludzie coraz częściej preferują spędzić wolny czas w otoczeniu lasu niż w aglomeracji miejskiej. Co parę dni dowiadujemy się o powstawaniu nowych tras przełajowych, ale wiele z nich ciągle pozostawia sobie wiele do życzenia..
Najbardziej skuteczne i bezpieczne metody przechowywania roweru.
Przechowywanie roweru w piwnicy przez wielu wydaje się bardzo ryzykowne i rezygnują z takiego rozwiązania. Słusznie, ponieważ największy odsetek kradzieży rowerów pochodzi właśnie z naszych podziemnych, osobistych komórek. Istniejące tam zabezpieczenia prawdopodobnie używane są już od bardzo długiego czasu, a to stanowczo nie jest sprzyjający fakt w kwestii bezpieczeństwa przed kradzieżą.
Jak powinniśmy dbać o nasz rower? Proste porady dla każdego rowerzysty
Jako właściciele naszych maszyn powinniśmy mieć świadomość, że stan techniczny naszego roweru nie wpływa tylko i wyłącznie na komfort naszej jazdy, lecz także na bezpieczeństwo. Bycie w tej kwestii sumiennym oraz systematycznym wymaga wielu poświęceń, a przede wszystkim naszych szczerych chęci posiadania w pełni sprawnej, sprawiającej nam radość maszyny.
TOP6 najczęstszych błędów w segregacji odpadów. Jak ich unikać?
Obowiązek segregowania śmieci większość osób zaakceptowała z pełnym zrozumieniem. Problemy się zaczynają, kiedy zaczynamy się zastanawiać nad tym, do jakiego pojemnika wyrzucić odpad, który jest trudny do zakwalifikowania. Trzeba uważać na podstawowe błędy podczas segregacji.
Gdzie wyrzucać styropian? Rodzaje i charakterystyka materiału
W dzisiejszych czasach nie trzeba już nikogo przekonywać, że recykling śmieci to kwestia, która przyczynia się do naszego wspólnego dobra. Chociaż jest to czynność stosunkowo prosta, wiele osób może mieć prawdziwy problem z prawidłowym umieszczeniem poszczególnych elementów. Podpowiadamy gdzie wyrzucać styropian, aby postępować zgodnie z zasadami recyklingu śmieci.
Jak segregować śmieci? Zasady segregacji odpadów 2020
Każdy z nas systematycznie zaopatruje się w przedmioty różnego rodzaju. Część z nich jest niezbędna do życia, tak jak produkty spożywcze, a część ma charakter funkcjonalny lub zwyczajnie służy do poprawienia nam nastroju. Niezależnie od tego, czy kupujemy żywność, kosmetyki czy ubrania, wszystko to zostaje nam dostarczone w opakowaniu. Może to być plastikowy lub szklany pojemnik, tekturowe pudełko lub metalowa puszka. W trosce o środowisko natura
Co to jest recykling? Etapy, podział, najważniejsze pytania
Świadomość ekologiczna staje się coraz większa. Coraz większa liczba osób chce żyć w zgodzie z przyrodą, dba, aby w jak najmniejszym stopniu zanieczyszczać środowisko. Bycie eko stało się modne, ale to również konieczność, dzięki której zanieczyszczenie środowiska nie będzie tak szybko narastać. O środowisko może dbać każdy - zarówno duże koncerny, jak i pojedynczy człowiek. Można ograniczać emisję szkodliwych pyłów, przerzucić się na odnawialne
Wyposażenie placu zabaw – czego nie może na nim zabraknąć?
Rodzice od zawsze poszukują bezpiecznych miejsc, w których ich pociechy mogą poznawać świat poprzez rozrywkę. Odpowiednie wyposażenie placu zabaw pozwala na miłe spędzanie czasu z rówieśnikami, a także na rozwijanie dziecięcych pasji i umiejętności. Musi być również dostosowane do opiekunów, aby wszyscy mogli czerpać jak najwięcej korzyści z przebywania poza domem.
Obowiązkowe wyposażenie roweru – co obejmuje?
Ilość akcesoriów dostępnych w sklepie rowerowym może być oszałamiająca. Na szczęście nie wszystkie z nich są potrzebne – wiele osób cieszy się z jazdy, mając na sobie codzienne ubrania i zwykły plecak. Jednak obowiązkowe wyposażenie roweru to takie, które wpływa na bezpieczeństwo i wygodę. Przyda się każdemu, niezależnie od doświadczenia i czasu spędzanego za kierownicą.
Jakie zapięcie do roweru wybrać?
Kradzieże rowerów nadal zdarzają się niezwykle często, a fakt ten jest zmorą dla większości miłośników dwóch kółek. Na szczęście można temu zapobiec. Zapięcie do roweru, które jest wytrzymałe, wygodne w użyciu i dopasowane do warunków, to prawdziwy skarb. Jest ich jednak wiele do wyboru i wszystkie mają zarówno zalety, jak i wady. Jak wybrać więc najlepszą opcję dla swoich konkretnych potrzeb?
Piękne ulice, piękne miasta
Kiedy myślimy o przestrzeni miejskiej, często pojawiają się w naszych głowach problemy, z którymi boryka się większość miejscowości w Polsce. Zazwyczaj definiujemy je poprzez skojarzenia negatywne. Jest brudno, otoczenie nie jest przyjazne, samochody parkowane są gdzie tylko się da, nie ma ciekawych miejsc do wypoczynku. Warto jednak pójść o krok dalej, i zamienić te skojarzenia, na plany poprawy naszej sytuacji w przestrzeni miejskiej.
Park, jako wyspa na oceanie miasta
Miejskie parki ożywają na naszych oczach. Chodzi tu nie tylko o wiosnę, która sprawia, że wszystko wydaje się piękniejsze, ale przede wszystkim o to, że stopniowo stają się obiektami o wiele bardziej przyjaznymi zwykłym mieszkańcom. Dzieje się tak za sprawą coraz lepszego gospodarowania parkami. Niebanalną rolę odgrywa w tym również mała architektura, czyli wszelkiego rodzaju ławki, kosze, stojaki rowerowe czy słupki.
Zagospodarowanie przestrzeni galerii handlowej
Galerie handlowe pojawiają się w przestrzeni miejskiej jak grzyby po deszczu. Przyzwyczailiśmy się już do ich obecności, dlatego nie zwracamy często uwagi na to jak są zagospodarowane wnętrza takich miejsc. Dopiero wówczas,gdy czegoś tam brakuje, zaczynamy zastanawiać się nad tym, jak powinna wyglądać infrastruktura wnętrza takiego obiektu.
Bezpieczne drogi, bezpieczne chodniki
Organizacja ruchu drogowego w miastach nie jest zajęciem łatwym. Takie wytyczenie dróg kołowych i pieszych, żeby optymalnie wykorzystać przestrzeń i ułatwić wszystkim korzystanie z tego, co miasto oferuje, to nie tylko praca koncepcyjna, ale również inwestycje. Dzięki nim można wyposażyć miasto w elementy małej architektury niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania.
Słupki nie muszą być nudne
Nasze miasta podzielone są całą siecią słupków różnego rodzaju. Jedne oddzielają chodniki od jezdni, inne ograniczają wjazd na posesję, jeszcze inne wyznaczają granice parkingów. Wtopiły się w krajobraz, jednak jeśli się im przyjrzeć nie zawsze do niego pasują. Po prostu się do nich przyzwyczailiśmy.
Pokazano 1 - 15 z 38 (1 strona)