Filtruj

Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 125,00 zł - 792,00 zł

Aktywne filtry

Bezpieczeństwo w miejscu pracy, zwłaszcza w zakładach przemysłowych, jest priorytetowym zadaniem pracodawców. Aby zadbać o zdrowie pracowników oraz bezpieczne składowanie towarów, niezbędnym elementem każdej fabryki czy magazynu jest architektura przemysłowa. Sprawdź, co mamy w ofercie.

Czym jest mała architektura przemysłowa?

Do małej architektury przemysłowej zaliczają się wszelkie urządzenia oraz ogrodzenia, które są widoczne, wytrzymałe i przede wszystkim pełnią podstawową funkcję – zapewniają bezpieczeństwo pracy ludzi oraz pojazdów czy maszyn jezdnych.

To wszelkiego rodzaju odbojniki, zabezpieczenia oraz narożniki. Chronią wrażliwe miejsca czy przedmioty przed uszkodzeniem, które mogłoby skutkować zagrożeniem zdrowia lub życia osób pracujących na terenie magazynu czy fabryki.

Jakie są elementy architektury przemysłowej?

Podstawowym wyposażeniem małej architektury są odbojniki. Ich zadanie jest proste – nie dopuścić do uszkodzenia chronionego elementu, ewentualnie wyznaczyć granicę ciągu komunikacyjnego, aby uniemożliwić osobom niepowołanym poruszanie się po miejscach do tego niewyznaczonych.

Odbojniki mają być widoczne z daleka, dlatego w ofercie znajdują się odbojniki w kolorze żółtym z czarnymi pasami. Wykonane z wytrzymałej stali, odpornej na działanie czynników atmosferycznych, wilgoć i rdzę. Montowane do podłoża na stałe za pomocą śrub.

Oferowane przez nas akcesoria przemysłowe – odbojniki – dostępne są w wariantach UR, UN (narożne), liniowym, słupowym oraz regałowym, a także otwartym lub zamkniętym – wszystko zależy od elementu, który mają zabezpieczać przed uszkodzeniem. Głównie mamy tutaj na myśli wózki widłowe oraz wózki paletowe – w przypadku uderzenia np. regału skutki takiego incydentu mogą być dotkliwe dla pracodawcy i niebezpieczne dla pracownika.

Koszt małej architektury przemysłowej

W zależności od wybranego wariantu architektura przemysłowa to koszt od 125 zł (odbojnice słupowe), do prawie 800 zł (odbojnice zamknięte). Elementy te umieszczamy bezwzględnie we wszystkich newralgicznych miejscach na terenie zakładu przemysłowego lub magazynu. Sprawdź naszą ofertę odbojników i akcesoriów przemysłowych – zobacz, co możemy Ci zaproponować dla zapewnienia Twoim pracownikom bezpiecznych warunków pracy. Pamiętaj – życie ludzkie nie ma ceny i należy je chronić bez względu na koszty!