Aktywne filtry

Są obecne w przestrzeni miejskiej, wyznaczając miejsca do zaparkowania roweru w środowisku publicznym. Nie może ich zabraknąć w centralnych punktach miasta, przy urzędach, najpopularniejszych zabytkach, a także w okolicy restauracji, barów i kawiarni. Stojaki rowerowe ze stali nierdzewnej to elementy infrastruktury miejskiej, które pojawiają się w coraz większych ilościach ze względu na rosnącą liczbę rowerzystów. Powstają nawet specjalne parkingi dla rowerów, na których stojaki ze stali nierdzewnej znajdują się w znacznie większej ilości.

Stojaki ze stali nierdzewnej szeregowe i typ barierka

Stojaki na rowery ze stali nierdzewnej możemy podzielić na dwie grupy, uwzględniając ich konstrukcje. Pierwszą z nich są stojaki szeregowe. Charakteryzują się obecnością kilku połączonych ze sobą stanowisk, mogą być to dwa stanowiska lub więcej. Jest to rozwiązanie, które pozwala zagospodarować miejsce na większą ilość jednośladów. Zajmują one mniejszy obszar niż drugi rodzaj stojaków typu barierka.

Jaką konstrukcję mają stojaki rowerowe ze stali nierdzewnej? 

Barierka to stojaki rowerowe ze stali nierdzewnej, które mają zdecydowanie prostszą konstrukcję, przypominającą odwróconą literę U. Wśród nich znajdują się modele przeznaczone do zabetonowania lub posiadające specjalną stopę montażową ze śrubami i kotwami. Z łatwością przypina się do nich rowery. Należy to jednak zrobić umiejętnie, aby utrzymać pojazd w stabilnej pozycji. W przeciwieństwie do szeregowych stojaków, nie ma przy nich miejsca na przednie koło roweru. Zajmują więcej miejsca, ponieważ muszą być od siebie oddalone na odległość, która umożliwia swobodne przypięcie roweru. Tego typu stojaki dobrze sprawdzą się w przestrzeni, gdzie mamy do dyspozycji więcej miejsca. Stojaki ze stali nierdzewnej wykonane są z materiału odpornego na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Zostały zabezpieczone przed korozją, a także przed odkształceniami i skutkami wandalizmu.

Zachęcamy również do zapoznania się z innymi kategoriami. W ofercie dostępne są stojaki na opony niezbędne w każdym warsztacie samochodowym.