Wieszaki na rowery elektryczne

    15.05.2023 11:03  
Wieszaki na rowery elektryczne

Rowery elektryczne cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Mają na to wpływ aspekty funkcjonalne, ekologiczne i przede wszystkim ekonomiczne. Jest to środek transportu zarówno do jazdy po mieście, np. do codziennych dojazdów do pracy, jak i w terenie, świetnie poradzi sobie na wymagających górskich szlakach. Jak przechowywać swój jednoślad w sposób bezpieczny i funkcjonalny? Skorzystaj z wieszaków na rowery.

Jak przechowywać rower elektryczny?

Rower elektryczny to niemała inwestycja, warto więc wiedzieć, jak o niego dbać, aby służył bezawaryjnie przez długie lata. Oprócz standardowych czynności serwisowych ważne jest jego odpowiednie przechowywanie. Jak każdy sprzęt elektroniczny również i rower o elektrycznym napędzie należy przechowywać we właściwy sposób. W tym wypadku dobrze sprawdzi się przydomowy garaż, piwnica czy komórka lokatorska. Ważne jest, aby pomieszczenie było suche. Jest to związane głównie z faktem posiadania przez rower elektrycznych części, dla których wilgoć będzie niekorzystna. Szkodzi ona również elementom mechanicznym. Ich zardzewienie oznaczać może, że czekają nas kosztowne naprawy, a nawet konieczność zakupu nowego roweru. Idealnie byłoby, gdyby Twój e-rower był przechowywany w ciepłym i suchym miejscu, z dala od wysokiej wilgotności i nienarażony na warunki atmosferyczne.

Jak zadbać o baterię w rowerze elektrycznym?

Najważniejszym elementem każdego roweru elektrycznego jest jego akumulator, czyli bateria zasilająca. To właśnie dzięki niej można pokonać kilkadziesiąt kilometrów na jednym ładowaniu. Warto zadbać o to, by akumulator był w pełni sprawny przez długi czas. Dla dobra baterii rower zawsze przechowuj w temperaturze pokojowej – nie niższej niż 10 stopni i nie wyższej niż 30. Akumulator nie powinien być również rozładowany. W przypadku odstawienia pojazdu na dłużej, np. na zimę, należy regularnie sprawdzać poziom baterii i w razie potrzeby ją doładować. W rozładowanym akumulatorze może dochodzić do procesów chemicznych, które negatywnie wpływają na żywotność baterii. Jeśli nie masz możliwości przechowywania swojego elektryka w warunkach domowych, zabieraj do mieszkania chociaż baterię. Szczególnie w sezonie jesienno-zimowym – pod wpływem działania wilgoci i niskich temperatur akumulator może ulec szybszej degradacji. Najlepiej jednak dostosować się w tej kwestii do instrukcji producenta. Pamiętaj jednak, aby nie zostawiać baterii podłączonej do ładowarki na dłuższy czas. Podczas ładowania wytwarza się ciepło, które w nadmiarze również może zaszkodzić baterii.

Akcesoria do przechowywania rowerów elektrycznych

Oprócz wyznaczenia odpowiedniego miejsca na przechowywanie swojego roweru elektrycznego warto zadbać o właściwe dla niego akcesoria. Jeśli masz problem z organizacją przestrzeni w małym pomieszczeniu, z pomocą przyjdą Ci funkcjonalne akcesoria firmy Krosstech. Wśród nich znajdziesz praktyczne stojaki i wieszaki do rowerów elektrycznych, do przechowywania roweru zarówno w pozycji poziomej, jak i pionowej. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić przechowywanie roweru w sposób wygodny i bezpieczny. Wszystkie produkty wykonane są z wysokiej jakości materiałów, co gwarantuje ich trwałość i niezawodność. Zabezpieczą one Twój jednoślad przed przewróceniem i pozwolą Ci zaoszczędzić sporo miejsca. Idealnie sprawdzą się nie tylko w piwnicy, ale także przedpokoju czy salonie małego mieszkania, efektownie eksponując rower.

A może wieszak na rower elektryczny?

Dostępne na rynku stojaki na rowery elektryczne są bardzo funkcjonalne, ponieważ są wyposażone w gniazda lub stacje do ładowania rowerów. Jeśli należysz już do grona szczęśliwych posiadaczy stojaka na rower, firma Krosstech ma dla Ciebie inny, ciekawy gadżet – wieszak na rower elektryczny, który pozwoli Ci zaoszczędzić miejsce i przechowywać rower w pozycji pionowej. Taka pozycja zmniejsza ryzyko nacisku na opony, a więc ich odkształcenia i zniszczenia. Należy jednak pamiętać, że pozycja pionowa doprowadza często do spłynięcia oleju, a więc po okresie nieużywania należy poczekać na jego ponowne spłynięcie na miejsce.

wieszak na rower elektryczny

Wybór wieszaka

Jeśli szukasz solidnego, wytrzymałego wieszaka, który utrzyma Twojego elektryka i pozwoli Ci lepiej zagospodarować przestrzeń w mieszkaniu czy garażu, polecamy wieszaki VELO COMFORT oraz VELO COMFORT PREMIUM. Główną zaletą jest brak konieczności podnoszenia roweru podczas parkowania – idealne rozwiązanie dla dzieci, kobiet i osób starszych.

VELO COMFORT został zaprojektowany z myślą o wygodzie i prostocie parkowania. Główną cechą, a zarazem zaletą wieszaka jest zastosowany system wspomagania w postaci użytego siłownika. Dzięki temu jest łatwy w użyciu dla każdego. Doskonale spełni swoją rolę parkingu rowerowego w przydomowym garażu. Jest kompatybilny z każdym rodzajem roweru. Wieszak jest doskonałym rozwiązaniem do przechowywania rowerów cięższych takich jak rowery elektryczne oraz tych wyposażonych w cięższą ramę stalową.

Kolejnym wyborem jest VELO COMFORT PREMIUM. Został zaprojektowany z myślą o wygodzie i prostocie parkowania. Prezentowana wersja dodatkowo jest wyposażona w profil umożliwiający regulację wysokości położenia wieszaka.