Czy warto kupować stojaki rowerowe ocynkowane?

    06.03.2018 16:54  
Czy warto kupować stojaki rowerowe ocynkowane?

Wybierając stojaki rowerowe, z pewnością zwracamy uwagę na wiele czynników. Zależy nam bowiem, aby zdecydować się na produkt trwały, dobry jakościowo, a przy tym estetyczny i dostępny w możliwie korzystnej cenie. Czym zatem kierować się przy wyborze stojaków rowerowych? Jakie kryteria przyjąć, aby zakupić nie tylko ładny, ale też solidny stojak, a przy tym nie nadwyrężyć zbytnio swojego portfela?

Z pewnością musimy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonany jest konkretny przedmiot. Jest to kluczowa kwestia, która wpływa zarówno na jakość przedmiotu, jak i jego użyteczność. Stojak wykonany z kiepskiego materiału bardzo szybko starci swoją estetykę i walory użytkowe. Sporo osób decyduje się na zakup stojaka wykonanego z wysokiej klasy stali ocynkowanej. Co daje nam takie rozwiązanie? Przede wszystkim ocynkowanie to swoista warstwa ochronna dla naszego stojaka. A ten, jak wiadomo, użytkowany jest w różnych warunkach. Jeśli zadbamy o odpowiednią jego ochronę, nie zaszkodzi mu ani deszcz, ani śnieg, ani inne niekorzystne czynniki zewnętrzne.

Ocynkowanie to swoisty proces uszlachetniania stali. Omawiane rozwiązanie gwarantuje wysoki stopień zabezpieczenia przed korozją, a także utratą właściwości przez dany przedmiot. Powłoka uzyskana przy zastosowaniu ocynkowania jest odporna na ewentualne ścieranie, promieniowanie UV, a także wysokie oraz niskie temperatury. Pomimo, że na rynku dostępne są stojaki znacznie tańsze niż ich ocynkowana wersja, to zdecydowanie lepiej jest dokonać jednorazowo konkretnej inwestycji, niż stawać przed koniecznością wymiany stojaka co kilka miesięcy. Jak bowiem głosi stara zasada – co tanie, to drogie. I tak właśnie jest w przypadku stojaków rowerowych. Z solidnych będziemy zadowoleni przez długie lata, zaś te kiepskiej jakości będziemy musieli wymieniać co kilka sezonów.