Wiaty rowerowe

    06.03.2018 17:06  
Wiaty rowerowe

Liczba aktywnych rowerzystów stale rośnie. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele. Z jednej strony zwiększa się świadomość społeczeństwa dotycząca dbałości o swoje zdrowie, wagi dobrej kondycji fizycznej, ale też ekologii. Korzystanie z roweru jest ekonomiczne – ten środek transportu należy do wyjątkowo tanich w eksploatacji. Nie wpływa też negatywnie na otaczające nas środowisko naturalne.

Wiaty rowerowe – zalety

Rosnąca liczba jednośladów niesie ze sobą konieczność tworzenia coraz szerszej infrastruktury rowerowej. W wielu miastach powstają zatem ścieżki rowerowe, miejsca na stojaki rowerowe, a także profesjonalne wiaty rowerowe. Wiaty to rozwiązanie wyjątkowo atrakcyjne dla rowerzystów – pozwala bowiem skutecznie zabezpieczyć jednoślad na wypadek złych warunków pogodowych. Wiaty to miejsca postojowe, w których można bezpiecznie pozostawić rower, bez obaw, że negatywnie wpłyną na niego opady deszczu czy też, że zostanie skradziony. Takie konstrukcje tworzone są w rozlicznych miejscach – takich jak okolice miejsc pracy, placówek edukacyjnych, sklepów.

Zalety wiat rowerowych są niekwestionowane. Śmiało można powiedzieć, że rozwiązanie jest wolne od wad – pod warunkiem, że konstrukcja wykonana zostanie z solidnych i dobrych jakościowo materiałów, które okażą się wytrzymałe w długiej perspektywie czasu.