Elektryczny rower w mieście. Jak to jest?

    05.10.2020 08:30  
Elektryczny rower w mieście. Jak to jest?

Rowery z wbudowanym wspomaganiem z roku na rok przyciągają coraz więcej zainteresowanych. Można to bardzo łatwo dostrzec w miastach i ścieżkach przełajowych, o których wspomnieliśmy w ostatnim wpisie.
Opinie na temat e-bike’ów są bardzo podzielone, jednak wygody i przyjemności z jazdy na nich nie można się wyprzeć.

Rowery elektryczne bardzo szybko przyjęły się w społeczeństwie oraz zaczęły wchodzić we wszelkie standardy. Nie jest już wyzwaniem spotkanie kompatybilnego z nimi stojaka na rower.
Jeszcze parę lat temu bezpieczne i wygodne zaparkowanie e-bike’a było ciężkie, ponieważ producenci podczas projektowania swoich produktów nie brali pod uwagę szerokości opon świeżych na rynku maszyn.


Na ten moment używanie roweru elektrycznego jest praktycznie tak samo powszechne jak jednoślada bez takowego wspomagania. Nikogo to nie zdziwi, że rower posiada sporą przewagę nad samochodem w warunkach miejskich, a zwłaszcza w godzinach szczytu, gdy ludzie próbują dostać się lub wrócić z pracy.


A co dopiero E-Bike?


No właśnie, opinie o elektrycznych rowerach jak już wiemy są różne, ale zagłębiając się w temat widzimy, że wspomagana maszyna ma o wiele więcej pozytywów niż mogłoby się wydawać.


Dlatego, jeśli prowadzimy własną działalność to pamiętajmy o potrzebach naszych klientów i miejmy świadomość, że konieczność zaopatrzenia się w stojaki, które potrafią utrzymać każdy rower (w tym e-bike’a) to kwestia paru lat.

Autor: Mateusz Dybaś