Czy ławki ogrodowe muszą być drogie?

    21.04.2018 21:26  
Czy ławki ogrodowe muszą być drogie?

Przeglądając katalogi prezentujące meble ogrodowe przyzwyczailiśmy się już, że porządnie wykonane i wyglądające na wytrzymałe meble są zazwyczaj dość drogie. Zakup takich mebli to już całkiem spora inwestycja, zwłaszcza jeżeli myślimy o tym, by nasz ogród stał się miejscem spotkań z rodziną lub znajomymi. Wówczas potrzebujemy trochę więcej mebli, a to już niemały koszt. Czy jednak rzeczywiście dobra jakość musi się wiązać z ogromnymi wydatkami? Niekoniecznie.

Krajowy producent

Oczywiście producenci są różni, wykonują swoje meble ogrodowe z różnych materiałów i stosują rozmaite technologie produkcji. Wszystko to ma swój wpływ na ostateczną cenę takich mebli. Często płaci się dodatkowo, jeżeli firma ma rozpoznawalną markę i wiele zagranicznych filii. Wówczas możemy być pewni że część kosztów mebli to reklama, promocja i praca nad wartością marki. Dla niektórych klientów to ważne, jednak większość wolałaby po prostu dobre, niedrogie meble do ogrodu. Wybierając ławki ogrodowe warto zatem zorientować się z jakiego kraju pochodzi wykonujący ławki producent. Chodzi tu już nie tylko o swego rodzaju patriotyzm, ale również o to, że często transport mebli, ich składowanie i kolejne marże pośredników, to niemała część ostatecznej ceny mebli.

W zestawie taniej

Wprawdzie producent ławek ma spore znaczenie, jednak warto się przyglądać również tym ofertom, w których ławka ogrodowa jest tylko jednym z elementów większych zestawów. Może się okazać że takie zestawy ogrodowe będą o wiele tańsze, niż gdybyśmy chcieli osobno kupić ławki ogrodowe, stoły czy rozkładany parasol. Stoły i ławki ogrodowe kupowane w zestawie będą miały jeszcze jeden dodatkowy atut - producent zadba o to, by były do siebie dobrze dopasowane. Jest to istotne zarówno pod względem użytkowym, jak i estetycznym. Kupowane osobno tanie ławki ogrodowe mogą, ale nie muszą pasować do całego wystroju, jaki zaplanowaliśmy dla naszego ogrodu. Meble kupowane w zestawach nie powodują takich komplikacji.

Przeglądając oferty dotyczące sprzedaży ławek warto zwrócić uwagę na to, czy kupujemy od producenta. Pamiętajmy też o sprawdzeniu, czy w ofercie znajdują się jakieś zestawy. Pozwoli nam to zaoszczędzić i kupić w to miejsce dodatkowe wyposażenie do ogrodu.