Bezpieczne składowanie odpadów

    20.10.2020 10:00  
Bezpieczne składowanie odpadów

Składowanie powinno odbywać się w specjalnie przygotowanych do tego miejscach, które są zgodne z przepisami i mają zapewniony odbiór cykliczny. Gospodarowanie naszymi odpadami to istotny element funkcjonowania w dzisiejszych czasach.

Wiele osób wciąż nie przestrzega nawet najprostszej czynności jaką jest segregacja. Lenistwo bierze górę i worki pełne przeróżnych śmieci lądują w jednakowym pojemniku. Nie jest to niestety jedyny powód występowania takich sytuacji. Musimy mieć świadomość, że do dziś wiele placówek nadal nie wyposażyło się w kosze z możliwością segregacji.


Ciekawym rozwiązaniem, które nawiązuje do segregacji jest zaopatrzenie się w zabudowy do pojemników. Schowanie kontenera w specjalną zabudowę potrafi wiele zmienić! Człowiek łatwiej dokonuje wybory, jeśli jest mu coś na rękę. W tym wypadku ułatwiamy mu sprawę prostym wykonaniem jak i zastosowaniem zabudowy. Dodatkowo kolorowe wrzuty zwracają uwagę przechodnia i być może nakłonią go do wyrzucenia butelki w odpowiednie miejsce.

zabudowa

Wiaty śmietnikowe również należą do miejsc gdzie możemy bezpiecznie składować nasze odpady. Na osiedlach mieszkaniowych takie pomieszczenia są każdemu bardzo na rękę. Zamykana komórka pozwoli dodatkowo uchronić nasze wyrzucone rzeczy, które nie chcielibyśmy, aby trafiły w obce ręce.

wiata

Autor: Mateusz Dybaś