10 akcesoriów rowerowych, które powinieneś mieć!

    08.10.2020 10:34  
10 akcesoriów rowerowych, które powinieneś mieć!

Pasja związana z kolarstwem to nie tylko zakup roweru, ale także mocna zajawka, która będzie nas trzymać przy całym środowisku. Pasja to też nie tylko posiadanie chęci, ale przede wszystkim możliwości, a bez odpowiedniego sprzętu będzie to bardzo trudne lub też niemożliwe..
W tym wpisie przedstawimy Wam dziesięć według nas najbardziej potrzebnych akcesoriów rowerowych.


1. Kask
Jednym z najważniejszych aspektów rowerowych jest nasze bezpieczeństwo. To właśnie kask, zaraz po zdrowym rozsądku najbardziej decyduje czy jesteśmy bezpieczni wyruszając na rowerową wyprawę.


2. Rękawiczki
Bardzo ułatwiającym nam jazdę ubiorem są właśnie rękawiczki. Nie stanowią one jedynie ochrony przed ewentualnymi przetarciami, ale służą również poprawie naszego komfortu jazdy. Mokre gripy od potu lub spore odciski na dłoni to tylko część skutków wybierania się na rower bez rękawiczek.


3. Zestaw imbusów i torxów
Poluzowana przerzutka lub wykręcony pedał to na pewno nie scenariusz, który moglibyśmy sobie wymarzyć na naszej przejażdżce. Takie nieprzyjemne sytuacje spotykają wielu rowerzystów, którym właśnie bez takowego zestawu wyprawa może się zakończyć na drobnej głupocie. Warto być zawsze ubezpieczonym, ponieważ taki zestaw może być bardzo lekki oraz łatwy do przechowania.


4. Stojak na rower
Skoro szykujemy się na wyprawę to nie zapomnijmy też przygotować się na umycie lub ewentualny serwis swojej maszyny. Właśnie taki stojak rowerowy ogromnie ułatwi nam sprawę i pozwoli bezpiecznie przechować nasz rower.


5. Przypięcie rowerowe
Pozostawiając swój rower nawet na chwilę powinniśmy zadbać o jego bezpieczeństwo i poświęcić 10 sekund na przypięcie naszej maszyny do stojaka rowerowego. Bardzo łatwo znaleźć w okolicy uchwyt rowerowy, który wraz z naszym przypięciem zapewni bardzo wysoką ochronę naszego sprzętu.


6. Pompka do opon
Złapanie flaka podczas wyprawy? Są rzeczy, których nie damy rady przewidzieć, więc tym bardziej musimy się przygotowywać na ewentualne wystąpienie tego typu nieprzyjemnych sytuacji. Przezorny zawsze ubezpieczony.


7. Zapasowa dętka
Sytuacja wygląda bardzo podobnie, wręcz identycznie jak z pompką rowerową. Obie te rzeczy są sobie potrzebne i dętka bez pompki jak i pompka bez dętki w tym przypadku nie mają żadnego sensownego zastosowania.


8. Pompka do amortyzatorów
W domowym zaciszu bardzo ciężko jest ustawić zawieszenie tak aby odpowiadało nam na każdej trasie, dlatego ważne jest zabranie ze sobą pompki w celu „doszlifowania” naszej amortyzacji do odpowiednich warunków.


9. Lampki rowerowe
Nocna wyprawa? Bez lampek nie jest to najlepszy pomysł. Nawet jeżeli planujemy naszą wycieczkę w ciągu dnia musimy brać pod uwagę, że może nas złapać zmierzch. Sprawa jest dla nas o tyle wygodna, że lampki możemy mieć na kierownicy, w kieszeni lub w plecaku. Przechowywanie jest o tyle dowolne i proste, że zabranie ze sobą świateł nie powinno sprawić nam żadnego problemu.


10. Łyżki do opon
W zasadzie jest to tylko dopełnienie do pompki oraz zapasowej dętki. Jeśli wiemy, że nasza opona mocno siedzi w obręczy to lepiej zabezpieczyć się w łyżki, aby potem nie tracić czasu na szlaku próbując zdjąć naszą oponę.
Autor: Mateusz Dybaś